Родіон Плугатаренко, засновник CrossFit Кам'янець-Подільський

Що таке CrossFit - це бренд! Ось, що це! І ніяк інакше! Більшість людей, які цікавились терміном навіть близько не можуть усвідомити, що закладено в це слово.

"Cross" - шлях, напрямок, рух + "Fit" - фізична форма, рівень фізичної підготовки = ШЛЯХ ДО ФІЗИЧНОГО ВДОСКОНАЛЕННЯ. Все просто і на цьому можна завершувати, якби не безліч "АЛЕ".

Грег Глассман - засновник CrossFit - став популярним не лише через назву та не лише завдяки успішному тренуванню великої кількості клієнтів абсолютно безглуздими (на думку фітнес "фахівців") вправами. Він перевернув, в прямому розумінні цього слова, свідомість сприйняття та розуміння поняття "фізична форма", коли показав графік в якому чітко було видно, що РІВЕНЬ ЗДОРОВ'Я ЛЮДИНИ НА ПРЯМУ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД РІВНЯ ЇЇ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ, а також ТРИВАЛІСТЬ АКТИВНОГО ЖИТТЯ ЗАЛЕЖИТЬ від того на скільки довго людина буде підтримувати себе на ВИСОКОМУ РІВНІ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ.

Те, що для більшості вважається "серйозним" показником сили, витривалості або швидкості - нам закладеного від природи, а причиною такого сприйняття є саме наше безграмотне відношення до себе і не розуміння та неправильне сприйняття нашої анатомії та фізіології.

Приклад: коли ми відкрили зал жінки, що до нас приходили спробувати "КросФіт" боялись штанги, гирі та навіть не підозрювали, що будуть виконувати якісь вправи на перекладині. А вже через півроку вони пробігли свою першу 10-ку (10 км), потягнули свої перші 50 кг (на рази), виконують вправи на перекладині, роблять махи гирею по 16/20/24 кг і при цьому в них, не болить спина, голова, руки та ноги.

Цікаво таке читати, цікаво таке чути, а ще цікавіше бути свідком цих змін. За що, я особисто, вдячний їм усім! Ідемо далі!

Шлях до фізичного вдосконалення. І більшість тих, що тренуються самі або під керівництвом тренера в тренажерній залі чи залі групових програм скажуть, що теж рухаються в цьому напрямку на, що я відразу дам чітку відповідь: "Рухатись в правильному напрямку та рухатись паралельною дорогою - це абсолютно різні речі, які навіть близько не можна порівнювати. І ось чому. Групові програми, в якій амплітуді Ви (саме ви - той, хто повторює за тренером) виконуєте вправу, на скільки чіткий ваш рух, як тренер, який стрибає біля вас може контролювати техніку виконання вами вправи? Відповідь очевидна - тренер який стрибає (а в деяких випадках ще й спиною до вас) не може відкоригувати вашу техніку. І я в цьому переконався - коли після групових програм по "кросфіту" від "фахівців" люди приходили в наш зал і на їх здивування - вони прозаймавшись все життя у різних '"професіоналів" не вміли навіть просто виконати присідання, а про тяги штанги та поводження з іншими снарядами я взагалі мовчу. Тому непотрібно плутати.

Наступним розчаруванням для багатьох стало те, що CrossFit - це не тільки перекидання величезного колеса та махи кувалдою, що це зовсім не махи канатом. І ось чому: відео на Y ou T ube не є показником правильності побудови тренувального процесу. Багато вправ, які викликають у глядача "ВАУУ!" ефект є більше мотиваційним, ніж практичним, а точніше сказати: "Все, що виконується в CrossFit піддається обчисленню висота*вага/час, якщо якийсь параметр відсутній - ця вправа не використовується в завданні на день.

А тепер скажіть скільки разів на рік ваш тренер пробує Вас підвести під те, що необхідно "підкорегувати" фігуру - точніше зігнати жир? І при цьому пропонує вам особливу програму саме для літа, або для свят, щоб влізти в сукню. Тобто, все, що він (ваш тренер) пропонував вам до цього - була повна «фігня»?! Або йому в минулий раз було «пофіг» на ваш вигляд та самопочуття. Саме через такі підходи тренерів й існує неправильний стереотип, МИ ПОСТІЙНО ПОВИННІ БУТИ В ХОРОШІЙ ФОРМІ. Якщо ви тренуєтесь правильно - хороше самопочуття, зміна фігури в кращу сторону, покращення витривалості, підвищення самооцінки - це лише "ПОБОЧНІ" ефекти від тренувань, а не сама ціль тренувань. "МИ ТРЕНУЄМОСЬ ЩОБ КРАЩЕ ЖИТИ, а не для того щоб змінити маленьку частину свого життя та ще й не на довго"! Ось, що таке КросФіт! І тепер найцікавіше.

Одному з батьків, коли я сказав, що ми займаємось "руховою активністю оздоровчої спрямованості" було не зрозуміло, що урок фізкультури в школі є те ж саме! Тобто, ми настільки залежні від стереотипів, що втратили розуміння звичайних та елементарних речей. Більшість сприймає CrossFit - як спорт не знаючи, що спорт в CrossFit займає лише 4%, а інші 96% - це фізична культура (оздоровчий Кросфіт). Тобто мільйони людей тренуються за даною методикою не для спорту, а саме для того, щоб бути фізично розвинутим, бути здоровим (від слова здоров'я) та жити довго та активно, і це ще один неправильний стереотип у сприйнятті слова "CrossFit".

І коли наш зал почав працювати саме в цьому напрямку, ми обрали - напрямок загального фізичного розвитку своїх клієнтів, а не підготовка до виступів на змаганнях з Кросфіту.

Велика вага на штанзі це норма для нашого організму І коли дівчинка, яка займається фізкультурою, може потягнути штангу більшої ваги, ніж «турнікмен» зі стажем - це говорить лише про те, що рівномірність у навантаженні завжди буде в пріоритеті вузькоспеціалізованому розвитку, якщо ми говоримо про загальний розвиток організму людини. Тобто, заняття з йоги - це класно, але якщо ви не будете піднімати важке, рано чи пізно це дасть про себе знати, якщо ви тренуєтесь на вулиці (підтягуєтесь, присідаєте, віджимаєтесь) все одно прийде момент, коли вам буде необхідно збільшувати навантаження за кошти збільшення робочої ваги або працювати з гирями та штангою, якщо ви тренуєтесь зі штангою і хочете бути загально розвинутою людиною, без роботи на перекладині та брусах, а особливо без бігу вам не обійтись.

Грег Глассман - поєднав усе це в гармонійно структурованій системі тренувань, яку назвав CrossFit! І те, що ви бачите в Інтернеті це вже робота Дейва Кастро (директора Reebok CrossFit Games), адже ці змагання створені з метою ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ напрямку. І тому не потрібно сплутувати СПОРТ з ФІЗКУЛЬТУРОЮ.

Особливої уваги заслуговують "фахівці" або тренери самоучки - не маю нічого проти саморозвитку, але коли бачиш, що вони покращують, чуєш, що вони говорять та бачиш, як вони тренують - розумієш на скільки це шкодить людям, які їм повірили! На жаль, у мене особисто таких прикладів безліч.

P.S.: Остерігайтесь тренерів, які навіть не "тянуть" на інструктора, але готові Вам "РІВНЯТИ СПИНУ".